Aktualności

 

MISKA DLA SCHRONISKA

W październiku tradycyjnie obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Poniedziałek 4 października stał się dniem rozpoczynającym akcję „Miska dla schroniska”, mająca na celu wsparcie Gminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w  Środzie.

Uczniowie klasy 2a gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Zając przygotowali plakaty informacyjne oraz loterię fantową. Ada, Wiktoria, Jędrek i Wiktor dwoili się i troili, by sprzedać jak najwięcej losów i w ten sposób pomóc potrzebującym czworonogom. Ponadto gimnazjaliści zorganizowali zbiórkę karmy. Każda klasa miała również okazję wesprzeć akcję, zbierając pieniądze do puszek. Na szkolnym korytarzu pojawiły się także, chwytające za serce, portrety czworonożnych mieszkańców schroniska.

Rezultaty przedsięwzięcia bardzo ucieszyły organizatorów.  W ciągu zaledwie dwóch tygodni gimnazjalistom udało się zebrać 783  złote oraz ponad 40 kg karmy suchej i mokrej. Wiadomo, że 100 złotych z uzbieranych pieniędzy zostanie przeznaczonych na operację labradora Rokiego. Za pozostałą kwotę  organizatorzy kupią to, co okaże się dla piesków organizatorzy kupią to, co okaże się dla piesków najbardziej potrzebne.

30 września – dzień chłopca

Już od kilku lat w naszej szkole uroczyście obchodzimy dzień chłopca. Tak też było i w tym roku. Wszyscy chłopcy usłyszeli tego dnia życzenia i zotali poczęstowani słodkimi cukierkami przez dziewczyny z Rady Uczniowskiej. Słodkie cukierki otrzymał również Pan dyrektor, pan Marek Sobczak i pan Arkadiusz Mroczyk.

Noc Naukowców
Dnia 24 września 2010 roku, w naszej szkole po raz trzeci  zorganizowano wyjazd na Noc Naukowców. Jest to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! Celem wyjazdu było przybliżenie naszym uczniom tajników wiedzy fizycznej i chemicznej. A to wszystko działo się w atmosferze zabawy. Jak co roku zorganizowano konkurs krzykaczy, na auli zostało stworzone tornado. Mogliśmy zobaczyć jak uciec przed wirem wodnym. Niestety zawiedliśmy się trochę, ponieważ w tym roku nie było wielkiego bum.  Przekonaliśmy się również jak działa silnik samolotu. Dowiedzieliśmy się również jak działa palnik balonu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy uczestniczyć w naukowej nocy!

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011
01 września 2010 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w naszej szkole. W Sali gimnastycznej uroczyście przywitał nas pan dyrektor Stanisław Pyrzyk. W tym roku w naszej  szkole uczniowie uczą się w sześciu oddziałach szkoły podstawowej i w czterech oddziałach gimnazjum. Najmłodsze dzieci mogą uczęszczać do trzech oddziałów przedszkolnych lub dwóch oddziałów zerówki.
Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie wszystkich klas udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Szczególne spotkanie mieli uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy byli zaskoczeni faktem, że ich wychowawczynią nadal będzie pani Halina Kamińska.
Warto też zauważyć, że klasa pierwsza gimnazjum powiększyła się aż o dziesięciu uczniów. Wychowawczynią klasy czwartej szkoły podstawowej została pani Agata Janasiak nauczycielka języka angielskiego. Po roku przerwy powróciła do klasy 2a gimnazjum pani Beata Zając. 
                                                                                       Martyna Bandosz

Reklamy